نورگیر سقف سوله
نورگیر سقف سوله
اکتبر 16, 2018
سقف نورگیر گنبدی
سقف نورگیر گنبدی
اکتبر 19, 2018

نورگیر سقف پاساژ

پوشش نورگیر سقف پاساژ در قدیم با استفاده از ورق های شیروانی صورت می گرفت. امروز با پیشرفت صنعت ساختمان سازی، با استفاده از ورق های پلی کربنات دو جداره و چند جداره ساخته می شوند. نورگیر سقف پاساژ باید به گونه ای طراحی شود تا عبور نور کافی کم نشود و از طرف دیگر از جلوی نور زیاد به داخل محوطه پاساژ جلوگیری شود. استفاده از ورق های پلی کربنات در پوشش سقف نورگیر پاساژ علاوه بر کیفیت و امنیت بالای آن، در زیبایی فضای داخلی پاساژ موثر می باشد.

دلیل استفاده از پوشش نورگیر سقف پاساژ ها

 

در مجتمع های تجاری و پاساژ ها به دلیل مساحت بالای آن ها برای تامین نور کافی، مغازه داران نیاز دارند تا از وسایل زیادی برای روشنایی استفاده کنند، این امر باعث ایجاد هزینه های بالایی برای صاحبان پاساژ می شود و از همه مهم تر برای سلامت محیط زیست مناسب نمی باشد. استفاده از پوشش سقف نورگیر مناسب برای پاساژ ها و مراکز تجاری راه حل مناسبی برای این مشکل می باشد. این سقف های نورگیر می توانند در طرح های مختلفی ساخته شوند و در دریافت نور کافی برای محوطه ی داخلی پاساژ ها نقش مهمی داشته باشند.

استفاده از این نورگیر ها برای سقف پاساژ، باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضای داخلی آن می شود و روشنایی آن را دو چندان می کند. ظرافت و امنیت سقف های نورگیر، دو فاکتور مهم و اساسی می باشد و آن ها را باید تا حد کافی رعایت کرد.

اولین قدم در اجرای پوشش نورگیر سقف پاساژ:

 

اولین گام برای اجرای پوشش سقف نورگیر برای پاساژ، تعیین فضا می باشد. ابتدا باید متراژ درستی برای اسکلت بندی سقف تعیین شود. اسکلت سقف نورگیر باید از استحکام بالایی برخوردار باشد. سازه ها نیز باید در مقیاس های مشخص و مناسبی طراحی شوند که باید توسط گروهی متخصص انجام گیرد. پس از پایان اسکلت بندی، ورق های پلی کربنات که از مقاومت و انعطاف بالایی برخوردار هستند، روی آن ها پیاده می شوند. این ورق ها در روشنایی فضای داخلی پاساژ ها بسیار اهمیت دارند.

ویژگی های ورق های پلی کربنات:

 1. در برابر ضربه و خوردگی بسیار مقاوم می باشند به طوریکه مقاومت ضربه ای آن ها حدود 250 برابر شیشه است.
 2. این قابلیت را دارند تا در محدوده دمایی 40 تا 120 درجه سانتی گراد کارایی داشته باشند.
 3. در برابر زلزله بسیار مقاوم می باشند.
 4. عایق مناسب صوت و حرارت هستند.
 5. در صرفه جویی انرژی بسیار موثرند.
 6. انواع مختلف وید را می توان برای مراکز تجاری با این ورق ها پوشش داد.
 7. از شفافیت بالایی برخوردارند.

2 دیدگاه ها

 1. سامان احمدی گفت:

  مقاله مفیدی بود ازتون ممنونم

  • sasayesazlar گفت:

   خواهش می کنم این مقاله نورگیر سقف پاساژ در حال به روز رسانی هست که می تونید مداوم آن را دنبال کنید. مقالات دیگر سایت رو هم میتونید مشاهده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان